Olmadı Sayın Vali   


turkcell süper lig fenerbahçe galatasaray beşiktaş diet zayıflama sağlık spor kozmetik moda fal burç iddia türküleri mp3 şarkıları indir resimler

 

English - Summary
Kemaliye Tanıtımı
Kemaliye Tanıtımı
Kemaliye Tarihçesi
Kemaliye Adı
Eğitim ve Öğretim
Eğitim ve Öğretim
Eğin'de Sosyal Hayat
Eğin'de Ticari Hayat
Eğin'de Sanayi
Ayakkabıcılık
Eğin Türküleri
Eğin Manileri
El Sanatları
El Sanatları
Eğin Ağzı
Eğin Mutfağı
Eğin Bitki Örtüsü
Eğin'nin Su Kaynakları
Yeraltı Zenginlikleri
Kemaliye'nin Köyleri
Araştırma-Literatür
Kemaliye Haber Ajansı

Kemaliye'de Turizm

Kemaliye'de Yamaç Paraşütü

Eğin'de Turizm
Etkinlikler Takvimi
Gezilmeli Görülmeli
Eğin Fotoğrafları
Eğin'de Ne Yenir, İçilir?
Konaklama Tesisleri
Eğin'de Alışveriş
Eğin'e Nasıl Ulaşılır?

Kemaliye'de RaftingKemaliye'de Rafting

Kemaliye'de Bisiklet Sporu


Faydalı Bilgiler ve Gazete Haberleri

Hacı Ali Akın
SKY LIFE (English)
Ferhatların Kenti 1
Ferhatların Kenti 2
Kemaliye'ye...
Kemaliye hazineleri
Azmin Zaferi
Erzincan'da Yaz
Olmadı Sayın Vali
Vali Bey Birgün
Tarihi Kentler Birliği
Bilgisayar hayatımı...
Ali Coşkun
Barışı severim...
Altın Rezervi
100 ton altın rezervi
Taşyolu ve Getirdikleri
Kemaliye hazineleri
Köprü, Ayşe Kulin
Doğu'nun beyefendisi
Turizm Fuarı 1
Turizm Fuarı 2
Kadıgölü
H.Ali Akın M.Y.Okulu
...Ve Nostalji
Cumhuriyet Bayramı
Trilyonluk Miras
1840 Sayımı
Balkırı’da ev sevinci
Özel Müze
Alevi-Sunni ...
Eğin'de Namaz Vakitleri
Hıdır Abdal Sultan
Akıl veren çok
Erozyon Keban'ı ...
Kitaplar ve Tezler
İpekçilik Milli Komitesi
Ankara unutunca...
Bir Toplantı'nın ...
Şiirler
Ermeni İsyanları

Tatil, turist doğal ürünler, outdoor,  rafting, kano, trekking. Tatil fırsatları. Bot safari. Anadolu evleri, tarihi kültür turları.  istamboul, Canakkale, Anzac Tour, Anzac day Cappadocia, Hotels in Cappadocia, Cappadocia Hotels, tours Cappadocia, baloon tours, cave hotels in cappadocia, Kapadokya, sufism, sufist, Kayseri, Hotels in Kayseri, Kayseri Hotels, tours in Kayseri, Trabzon, Trabzon Hotels, Hotels in Trabzon, tours Trabzon, laz, sumela manastiri, monastery, Sinop, Sinop Hotels, Hotels in Sinop

İ

Olmadı Sayın Vali

Tarih: 09.09.2003

Daha önce iki kez ölümün eşiğinden dönen Recep Yazıcıoğlu, bu kez sevenlerini üzdü. Beklenen mucize gerçekleşmedi ve 'en renkli vali' aramızdan ayrıldı

Kamuoyu, Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu'nu renkli kişiliği ve ilginç söylemleriyle tanıdı. Daha önce iki kez karşılaştığı trafik canavarına yenik düşmeyen valinin, Azrail'e yenik düşeceğine kimse inanmak istemedi. Ancak 2 Eylül'den bu yana Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'nde 'yaşam destek ünitesine' bağlı olarak yaşatılan Yazıcıoğlu, beyin ölümünün gerçekleşmesinden dört gün sonra vefat etti. Önceki gün organ yetmezliği başlayan valinin vücut fonksiyonları dün saat 10.00'da tamamen durdu.

Kalp yetmezliği

Acı haberi kamuoyuna Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tümer Çorapçıoğlu duyurdu. Tümer Çorapçıoğlu 'Birden fazla organ yetmezliği olacağını bekliyorduk. Kendisi kalp yetmezliği yüzünden vefat etti. Çok değerli bir devlet adamının arkasından çok fazla söz söylemek doktorlara düşmez' diye konuştu. Çorapçıoğlu organ bağışıyla ilgili sorulara ise 'Bu sorunuz artık tıbben mümkün değil' cevabını verdi.

Hastaneye siyasetçi akını

Recep Yazıcıoğlu'nun ölüm haberinin ardından eşi Meryem Yazıcıoğlu, kızları Rüveyda Durmaz, Necla Yuvi ile oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu hastaneye geldi. Güçlükle ayakta duran AKP Ankara Milletvekili Sait Yazıcıoğlu, gözyaşlarına hakim olamadı.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Haşim Kılıç, Ankara Valisi Yahya Gür başsağlığı için hastaneye ilk gelen isimler arasında yer aldı. Valinin eşi ve çocukları öğleden sonra Yazıcıoğlu'nun makam aracıyla hastaneden ayrılırken, cenazenin Adli Tıp morguna götürülmeyeceği, savcının buraya gelerek inceleme yapacağı bildirildi. Bu arada Başbakan Tayyip Erdoğan da eşi Emine Erdoğan ile birlikte Vali Yazıcıoğlu'nun ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu. (ANKARA)

--------------------------------------------------------------------------------

Anı defteri doldu taştı

Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu'nun ölüm haberi kenti yasa boğdu. Son ana kadar umutlarını koruyan halk, Ankara'dan gelen acı haberle yıkıldı.

Denizli Valiliği'nin önünde toplanan yüzlerce kişi, kazadan sonra girişe konulan anı defterine duygularını yazmak için uzun kuyruklar oluşturdu. 200 sayfalık anı defteri dolunca, yerine yeni defter getirildi. Taziye defterine yazan vatandaşlardan bazıları duygularını şöyle ifade etti:

'Böyle zıpkın gibi bir Valiyi Denizli bir daha zor bulur, Bir gün 'bir Vali devleti, bürokrasiyi eleştirecek' deselerdi, 'olumsuzluklarını ortaya koyacak' deselerdi buna inanmazdım, Halkın ve hakkın valisiydi ve adam gibi adamdı. Geç buluştuk, erken ayrıldık....''

Yazıcıoğlu'nun Ankara'ya gidecekken son anda vazgeçtiği makam aracı Opel Omega'yı valiliğe getiren şoförü Ramazan Hız, gözyaşları içinde 'Keşke beraber gitseydik' diyebildi. Odacı Kadir Kızılhan, yazdığı şiiri okurken ağladı. Denizli Belediye Başkanı Ali Aygören ise 'Vali milletin, halkın valisiydi ve cesaret abidesiydi. Denizli öksüz kaldı. Geç kavuştuk. Erken ayrıldık. Umarım cennette onunla buluşuruz' diye konuştu. Denizli ile kardeş şehir olan Tokat'ın Belediye Başkanı Nizamettin Aydın da kente geldi. Aydın, 'Kendi valimiz ölmüş kadar üzüldük. Tokat'ta görev yaparken gösterdiği ışık, bize her zaman yol olacak' dedi.

Sebahattin ALP / DENİZLİ

--------------------------------------------------------------------------------

Babasının yanına gömülecek

Birbirinden ilginç görüşleri ve uygulamalarıyla her zaman ön planda olmayı seven Recep Yazıcıoğlu için çifte tören düzenlenecek.

Vali için önce İçişleri Bakanlığı önünde bir tören gerçekleşecek. Cenaze buradan Kocatepe Camii'ne götürülecek. Camide öğle namazını müteakip cenaze namazı kılınacak. Yazıcıoğlu'nun naaşı daha sonra Genelkurmay'ın tahsis ettiği askeri uçakla Denizli'ye götürülecek. Vilayet önündeki törenin ardından Yazıcıoğlu'nun cenazesi defnedilmek üzere Aydın'ın Söke İlçesi'ne doğru yola çıkarılacak. 'Süper Vali', Asri Mezarlık'ta babası Mustafa Yazıcıoğlu'nun yanında toprağa verilecek.

Annesi bilmiyor

Yazıcıoğlu'nun ölüm haberi ailesinin bulunduğu Söke'de de büyük üzüntüye neden oldu. Cenaze töreni için bilgi almak isteyenlerin araması sonucu Söke Kaymakamlığı'nın telefon santralı kilitlendi. Yazıcıoğlu'nun ölümü, Söke'de yaşayan annesi Fatma Yazıcıoğlu'ndan gizlendi. Valinin doktor kardeşi Selma Özcan, 'Anneme hala acı gerçeği söyleyemedik. Ankara'ya gitmek ve yaralı olduğunu söylediğimiz ağabeyimi görmek istiyor. Biz de yaşlı olmasından dolayı yolu kaldırmayacağını söylüyoruz' diye konuştu.

--------------------------------------------------------------------------------

Doğu Anadolu'nun imajını değiştirdi

Her fırsatta bürokratik, elitist ve merkeziyetçi sistemi eleştiren Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu, hayatı boyunca sağlıklı yaşamla ilgili bir dizi uygulamalar yaptı. 'kolalı içeceklere, sigaraya, alkole hayır; süt, ayran içelim, kepekli ekmek yiyelim' kampanyaları başlatan Yazıcıoğlu, rafting gibi doğa sporlarıyla Doğu Anadolu'nun imajını değiştirmeye çalıştı. Renkli vali, bu yöntemle terörle psikolojik mücadele etti. 1948 Trabzon doğumlu Yazıcıoğlu'nun Erzincan Kemaliye Başpınar köprüsünün yapımına ilişkin çalışmaları, Ayşe Kulin'in 'Köprü' romanına konu oldu. 3,5 yıl Merkez Valisi olarak da görev yapan ve 30 Ocak 2003 tarihli Kararname ile Denizli Valisi olarak atanan Vali Recep Yazıcıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Kaynak: Akşam Gazetesi

Kemaliye:Evleri

Evde Gündelik Yaşam
Evler ve Kapılar
Mimari Özellikleri
Ev Maketleri
Ev Resimleri

Önemli Siteler

- Kemaliye Haber Ajansı

- Doğa Sporları Şenliği

- Kemaliye Köyleri Forumları

- Kemaliye Eğin Radyosu (Aktif Değil)

- KEMAV Vakfı

- Kemaliye Kaymakamlığı

- Kemaliye Evleri

- Kemaliye'de Turizm

- Kedost Turizm Acentası

- Email İle İletişim Grubu


Çanakkale'de Şehit olan Kemaliyeliler!


Kemaliyeli Yazılar

- Eğin'de Ayakkabıcılık

(Osman Bedri Sağçolak)

- Eğin'de Köy Düğünü

(Tacin Ersoy)

- Kemaliyeli Çanakkale Şehitleri


Kemaliye (Eğin) ezgileri ve oyun havaları CD ve Kaseti

Sanatçı: Fikret Köse


Lütfi Özgünaydın

Kemaliıye Resimleri


STK'lar ve Resmi Daireler

Vakıf ve Derneklerimiz
Resmi Daireler, İrtibat


Tarihi Kentler Birliği ve Çekül Vakfı ve Kemaliye Temsilciliği

Kuruluş Öyküsü
Tarihi Kentler Birliği
Çekül Vakfı
Kentler Çocuklarındır
7 Bölge 7 Kent

Kemaliye Kenti

 

ve

Avrupa Tarihi Kentler ve Bölgeler Birliği

üyesidir!


Kemaliye Resimleri

Vali Recep Yazıcıoğlu
Kemaliye Amblemler
Kemaliye Haritaları
Kemaliye Evleri
L. Özgünaydın -Evler
L. Özgünaydın-Manzara
Dr. F. Çelikmen Albümü
Kapı Tokmakları
Kemaliye Fotoğrafları
Halı Şti. ve Çuval Dokuma
Folklör ve Fotoğraflar
Taşyolu Fotoğrafları
Tandır Fotoğrafları
Ersoy Atay Albümü 1
Ersoy Atay Albümü 2
Ersoy Atay Albümü 3
Belediye Broşürü
Doga Sporları Resimleri
Eğin Eğitim Kurumları
Bitkiler ve Hayvanlar
Ressam Selami Yazıcı


NÜFUS:

1997

3.086

1990

2.044

1985

3.007

1980

2.614


Göç ve Gurbet

Eğin, Göç ve Gurbet
Gurbette Eğinli
Email Haberleşme Grubu

Kemaliye'ye nasıl ulaşılır?

Kemaliye'ye Nasıl Ulaşılır?


 tour, gallipoli, Edirne, Edirne Hotels, Hotels in Edirne, tours Edirne, Central Region of Turkey, Ankara, Ankara Hotels, Hotels in Ankara, Tours Ankara, estambuli istambul, Turkei, Turkiye, Turquia, Istamboul, Bursa, Bursa Hotels, Hotels in Bursa, Tour in bursa, Hotels of Bursa, Canakkale, Canakkale Hotels, Hotels in Canakkale, Hotels of Canakkale, Troya, Tours in  kapatuka, Konya, Konya Hotels, Hotels in Konya, tours Konya, mevlana celalettin rumi, dervishes,


Sorularınız için: bilgi @ kemaliye.net adresine email atınız.

BU SiTE BiR KiT DESIGN YAPIMIDIR. HOSTING By KeskinMavi Hosting.

Kemaliye.net projeleri bir Proje Evi Yerel Kalkınmaya ve Tanıtıma Destek Projesidir.

Son güncelleme: 05/09/10.